Informace o nás

Jak to u nás chodí...

V roce 2010 se několik členů AMK Malá Skála rozhodlo uskutečnit setkání příznivců dnes již legendárních vozů Škoda s motorem umístěným za zadní nápravou. V září téhož roku se akci podařilo s pomocí několika nadšenců úspěšně zrealizovat. Na tento první ročník dorazila přibližně padesátka "tisícovek, stovek, stodesítek a erek", mezi kterými byly i skvosty jako 1000MBX, 1000MB s pravostranným řízením, 1000MB v soutěžním provedení, škodovky v původním i v renovovaném stavu. 

 Jelikož se první ročník srazu velmi vydařil, konaly se v maloskalském autokempu vždy začátkem září i další ročníky.

 Naše setkání každoročně začíná v dopoledních hodinách velkou výstavou vozidel všech účastníků, při které si nelze stěžovat na nezájem přhlížejících diváků. Po výstavě se s vozidly vydáváme na tradiční společnou vyjížďku. Jako cíle těchto vyjížděk jsme každoročně vybírali místa, která jsou více či méně spojena s motoristickou tematikou. Od roku 2010 jsme již postupně navštívili muzeum vojenské techniky ve Smržovce, automobilku Kaipan a prohlédli jsme si prostory ISŠ ve Vysokém nad Jizerou, kde se na své povolání připravují budoucí automechanici.

 Jako novinka byla v roce 2012 poprvé do programu srazu zařazena orientační jízda, jejíž start následoval v odpoledních hodinách po návratu z vyjížďky. Na trase dlouhé 30km plnili účastníci několik méně či více záludných úkolů spočívajících přavážně v prověření znalostí z historie a techniky našich "embéček", ale též i znalostí z jiných oborů které musí řidič embéčka bezpodmínečně zvládnout, jako je například řízení bagru.

 V letošním ročníku bude orientační jízda v podobném duchu s ještě těžšími a záludnějšími úkoly.

 Celá akce bývá k večeru zakončena předáním pamětních listů všem zůčastněným a předáním cen majitelům nejzajímavějších vozidel v několika kategoriích. Velmi důležitým kriteriem hodnocení je též dobový vzhled posádky. 

 Jsme velmi rádi, že náš sraz se stal příjemným setkáním lidí se společným zájmem, probíhajícím v poklidné a báječné dobové atmosféře.

 Těšíme se na příští setkání 

 

Fotogalerie: O nás